O firmie

Spółdzielnia Mleczarska posiada własną bazę skupu zapewniającą ciągłość dostaw surowca o najwyższej jakości.

Spółdzielnią kieruje Zarząd w składzie:

Dariusz Olczyk – Prezes Zarządu
Kaźmierczak Zbigniew – Członek Zarządu
Rosiak Marek – Członek Zarządu

W skład rady nadzorczej wchodzi 20 członków spółdzielni, a Przewodniczącym jest Grzegorz Hajdas.

Działalność produkcyjną Spółdzielnia Mleczarska w Wartkowicach rozpoczęła w 1912 roku.

Od chwili powstania spółdzielczość mleczarska rozwijała się w oparciu o trzy fundamentalne zasady: samodzielność, samorządność i samofinansowanie.

W czasie okupacji 1942 roku budynek mleczarni został rozbudowany i bardziej umaszynowiony oraz unowocześniony. Po wyzwoleniu kraju z okupacji hitlerowskiej w lutym 1945 roku uruchomiono zakład mleczarski i zaczęto skupować mleko.

Z dniem 1 października 1957 roku Spółdzielnia rozpoczęła działalność gospodarczą. Po przystąpieniu Polski do UE stosując się do zaleceń weterynaryjnych w 2005 roku zmodernizowano i rozbudowano Zakład, spełniając tym samym wymogi Unii Europejskiej.

Działania obecnej Spółdzielni mają na celu utrzymanie ważnej w naszej gminie i kraju pozycji. W tym celu uczestniczyliśmy w Międzynarodowych Targach „POLAGRA” w Poznaniu w 2006 roku oraz w Międzynarodowych Targach Łódzkich i Międzynarodowych Targach w Gdańsku w 2008 roku.

Otrzymaliśmy wyróżnienia, puchary za zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Wyrobów Mleczarskich za sery twarogowe, za promocję artykułów żywnościowych w konkursie „Polski Producent Żywności” w 2006 i 2007 roku, Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego za sery twarogowe. Uzyskaliśmy także „Zielony Certyfikat”, nominację do nagrody „Orzeł Agrobiznesu” w 2008 roku oraz nagrodę Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie z okazji XXII Targów Mleczarskich MLEKO-EXPO 2013 „Za Wysoką Jakość” serów twarogowych w konkursie „SUPER PRODUKT” w kategorii „NOWOŚĆ” za zakąskę serową z oliwką.

Obecnie wśród produkowanych przez naszą Spółdzielnię wyrobów znajdują się :

  • twaróg krajanka półtłusty
  • twaróg mielony w wiadrach o pojemności 10 kg i 1 kg
  • serek śmietankowy
  • masło ekstra 0,200
  • serki z Wartkowic ze szczypiorkiem, oliwką, czosnkiem, cebulką, papryką, ziołami prowansalskimi, pomidorem, rzodkiewką i biokiełkami
  • maślanka
  • masło ekstra z masielnicy kubek 0,200
  • serek śmietankowy kubek 400g
  • ser Feta „Fet-Wart”